Nedan på denna sida finns funktionärslistor för:
- Städning av Bunketorp
- Flagga och tält - (lista och instruktioner i pdf-format)
- Fikalista, föräldrar Bunketorp (länk till sida med instruktioner)
Städlista Bunketorp - Januari-april
Månad |
Bastu Damer |
Bastu Herrar |
|
|
|
Januari |
Karin Almgren |
Ulf Klingnäs |
Februari |
Rosa Johansson |
Karl-Axel Johansson |
Mars |
Sara Torstensson |
Axel Niklasson |
April |
Anna Grahn |
Christer Bengtsson |
Vecka |
Stugan |
1-2 |
Anna o Jan Olson |
3-4 |
Karin Axelsson o Ingrid Johansson |
5-6 |
Elisabeth Hemlin o Henrik Karlsson |
7-8 |
Marie o Erland Berg |
9-10 |
Tineke o Arjan Snijder |
11-12 |
Ingela o Gunnar Håkansson |
13-14 |
Gunnar Barrefors o Christina Vestergren |
15-16 |
Marie o Robert Hallberg |
17-18 |
Agneta o Niklas Larsson |
Flagga och tält - Våren 2024
Här är ett urval av vårens tävlingar i distriktet med omnejd.
För Hallands 3-dagars 12-14 juli delas ansvaret ut närmare arrangemangen till anmäld löpare.
Ungdomskommittén är ansvariga för ”Flagga och tält” till Vårserien.
Listan kommer att löpande att kompletteras beroende på antal anmälda.
Klicka på länk ovan för mer instruktioner!
Datum |
Tävling |
Ansvarig: |
8-10 mars |
Hallandspremiären 3 tävlingar Kattegattnatt, medel och lång Samma arena, tält lö. och sö. |
Per Rosen |
15-17 mars |
Gbg-premiär 3 tävlingar förlängd nattsprint, medel och lång Samma arena, tält lö. och sö. |
Johan Johansson |
23 mars |
Rigorträffen medel |
Erik Bäckström |
29 mars |
Nackheträffen |
Anders Angvall |
30 mars |
Öjetrampen lång |
Återkommer |
30 mars |
Friskusträffen |
Anna Beischer |
31 mars |
Bohuslunken medel |
Återkommer |
1 april |
Snötrampen medel |
Sune Wikström |
1 april |
Vikingaträffen medel |
Återkommer |
6 april |
Återkommer |
|
5-7 april |
Tibrotrippeln natt. Medel och lång på samma Arena |
Återkommer |
13-14 april |
Göteborgsdubbeln, lång och medel Troligen samma arena |
Torbjörn Grahn |
21 april |
Herkules Skogsdåd |
Annika Aasa |
27-28 april |
Ullaredsdubbeln medel och lång Samma arena |
Karl-Axel Johansson |
28 april |
Värst i Herrsta |
Återkommer |
1 maj |
Dubbeljakten Ulricehamn medel |
Återkommer |
4 maj |
Gällstad medeldistans |
Återkommer |
5 maj |
IK Omega kort |
Claes Börjesson |
12 maj |
Orintos vårtävling |
Johan Johansson |
25 maj |
Unionsmatchen publiktävling |
Björn Jägerström |
2 juni |
Gbg Sprint Challenge etapp 1 och 2 |
Återkommer |
8 juni |
DM sprint Göteborg |
Återkommer |
9 juni |
Sommarlandssprinten |
Återkommer |
12-14 juli |
Hallands 3-dagars |
Återkommer |
Väl mött på arenan och ute i skogen.
//OL-kommittén
Fikalista Bunketorp - våren 2024
(kommer)